Rozbudowa poświęcona!

DSCN2517
5. kwietnia 2017 roku arcybiskup katowicki Wiktor Skworc poświęcił teren pod rozbudowę Domu Formacyjnego Ruchu Światło-Życie w Wiśle-Jaworniku.

Uroczystą, wieczorną Mszą Świętą pod przewodnictwem arcybiskupa-metropolity katowickiego Wiktora Skworca rozpoczęło się poświęcenie rozbudowy oazowego domu formacyjnego. Eucharystię koncelebrowali również: ksiądz Emanuel Pietryga, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Chorzowie, do której należy dom formacyjny z kaplicą Chrystusa Sługi, ks. Waldemar Maciejewski – gospodarz domu oraz ks. Krzysztof Biela, kapelan arcybiskupa. W Eucharystii uczestniczyła para diecezjalna Domowego Kościoła – Barbara i Ryszard Czernikowie oraz moderatorka diecezjalna oazy młodzieżowej – Agnieszka Zobiegała, a także inni członkowie Ruchu oraz miejscowi parafianie.

W homilii arcybiskup nawiązywał do słów psalmisty z Psalmu 127: „Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą”. Wspomniał o budowie rozmaitych domów formacyjnych i Kościołów, szczególnie w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, postrzegając ich sfinalizowanie w kategorii cudu, a także wskazując na ich istotną rolę w budowaniu rzeczywistości duchowej i wsplnoty gromadzącej się na Eucharystii. Zawierzył także czas budowy Opatrzności Bożej ufając, że w przyszłości rozbudowany dom formacyjny będzie służył kolejnym uczestnikom i animatorom Ruchu Światło-Życie.

Po Eucharystii zgromadzeni przeszli procesyjnie na przyszły plac budowy, gdzie arcybiskup dokonał jego uroczystego poświęcenia.

Na zakończenie wszyscy uczestniczący w wydarzeniu zostali zaproszeni na kolację do jadalni domu formacyjnego, podczas której arcybiskup przypomniał historię powstania tego miejsca.

Zdjęcia znajdziecie tutaj.

 Justyna Kapłańska