Rekolekcje Triduum Paschalne – relacja

Relacja dzień po dniu z rekolekcji Triduum Paschalnego przeżywanych w naszym domu.

Dzień I (24 marca):

Rozpoczęliśmy dzisiaj obchody Triduum Paschalnego, które będziemy przeżywać w formie rekolekcji wraz z mieszkańcami Jawornika. Chcemy zanurzyć się w tym świętym czasie w tajemnicę śmierci, męki i zmartwychwstania Chrystusa. Chcemy trwać na modlitwie i przebywać w bliskości Tego, który pragnie nas zbawić.
Rozpoczęliśmy od Mszy Wieczerzy Pańskiej, dziękowaliśmy za dar sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po zakończeniu Mszy kapłan przeniósł Najświętszy Sakrament do Ciemnicy, gdzie rozpoczęło się całonocne czuwanie z Jezusem w Ogrójcu.
Prosimy o wsparcie modlitewne i łączymy się na wspólnym przeżywaniu Triduum Paschalnego.

Dzień II (25 marca):

Wielki Piątek to czas szczególnego zatrzymania i wewnętrznego wyciszenia. W naszej wspólnocie rekolekcyjnej dzień rozpoczęliśmy od Ciemnej Jutrzni z Godziną Czytań. Po śniadaniu i wypełnieniu dyżurów obejrzeliśmy film ,,Pasja”, który wprowadził nas w klimat Wielkiego Piątku. Po filmie przeżywaliśmy Namiot Spotkania czyli osobiste spotkanie ze Słowem Bożym. O godzinie 15:00 przeżywaliśmy Drogę Krzyżową, a potem spotkania w grupach. O 18:00 rozpoczęliśmy Liturgię Wielkiego Piątku. Wspólnie słuchaliśmy Bożego Słowa, modliliśmy się w intencjach całego świata, adorowaliśmy Krzyż, przyjęliśmy Komunię Świętą. Na zakończenie kapłan przeniósł Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu, gdzie będziemy go adorować do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Dzień III (26 marca):

Wielka Sobota była dla nas czasem oczekiwania na najważniejsze obchody Triduum. W ciszy adorowaliśmy Jezusa w Bożym Grobie. Staraliśmy się przez cały dzień jak najlepiej przygotować do wieczornych obchodów. Około 19 spotkaliśmy się na omówieniu całej Liturgii Paschalnej a o 20:00 rozpoczęły się główne obchody. Zakończyliśmy Liturgię około 22:40 procesją rezurekcyjną. Następnie zasiedliśmy do posiłku po którym wróciliśmy do kaplicy, by uwielbiać Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dzień IV (27 marca):

Niedziela Zmartwychwstania przebiegła nam w klimacie radości i uśmiechu. O 7:15 rozpoczęliśmy dzień od Jutrzni, następnie Eucharystia i śniadanie wielkanocne. Następnie spotkania w grupach, spotkanie przy kawie i ciastku. Przed obiadem był jeszcze Namiot Spotkania. Po obiedzie spotkaliśmy się na parkingu przed naszym Domem, by radośnie bawić się w rytmie muzyki. Po pogodnym popołudniu poszliśmy na Nieszpory, by zakończyć święty czas Triduum Paschalnego. Po wspólnej modlitwie rozjechaliśmy się do naszych domów, by radość paschalną zanieść do naszych rodzin.

Dziękujemy Dobremu Bogu za ten czas, za doświadczenie wspólnoty. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w naszej intencji. Niech Pan będzie uwielbiony teraz i na wieki.