Prawdziwa miłość wyraża się w służbie

1

W miniony weekend odbył się ostatni zjazd Szkoły Animatora  – dwuletnich rekolekcji, w których uczestnicy mieli okazję pogłębiać relację z Bogiem, odkrywać piękno Kościoła i tworzyć relacje oparte na wzajemnej życzliwości i miłości.

Przez 11 spotkań, które odbywały się w Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie w Wiśle-Jaworniku, młodzież pogłębiała treść kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej – drogowskazów Nowego Człowieka. Dzięki konferencjom czy zajęciom warsztatowym prowadzonym przez Diecezjalną Diakonię Formacji Diakonii na czele z ks. Waldemarem Maciejewskim uczestnicy utwierdzili się w przekonaniu, że prawdziwa miłość wyraża się w służbie. Animator to człowiek modlitwy, który umocniony doświadczeniem Boga przekazuje wiarę innym.

Zadaniem uczestników podczas rekolekcji było regularne pochylanie się nad dokumentami Kościoła, samodzielne przygotowanie spotkań w grupach według konkretnej metody, a także ubogacenie Liturgii przez pisanie komentarzy czy modlitwy wiernych.

Szkoła Animatora była dla wielu również czasem pogłębienia wiary, doświadczenia miłości Boga, szczególnie w drugim człowieku. Jak mówi jedna z uczestniczek: „Były to niesamowite dwa lata doświadczenia miłości, wspólnoty, Bożego prowadzenia i Jego cudów.”

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w czasie Centralnej Oazy Matki w Krościenku nad Dunajcem absolwenci Szkoły Animatora przyjmą błogosławieństwo do posługi animatorskiej. Widzialnym znakiem tego wydarzenia będzie krzyż animatorski, który otrzyma każdy z przystępujących do błogosławieństwa. Dla uczestników będzie on znakiem wdzięczności za czas przygotowań, ale także symbol jeszcze większej służby i zaangażowania na rzecz odnowy Kościoła. Jak mówił założyciel Ruchu Światło-Życie Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki: „Najgłębiej istotę wolności człowieka ujawnia to, że potrafi on w sposób wolny uczynić dar z siebie, czyli ofiarować siebie drugiej osobie lub jakiejś ogólnej wartości dobrej i służącej dobru innych. To oddanie siebie musi przy tym cechować się bezinteresownością.”

Kilka zdjęć z ostatniego zjazdu Szkoły Animatora rocznika 2014-2016 znajdziecie tutaj.

Patrycja Wielgus