Noworoczna Oaza Modlitwy – z Bogiem w Nowy rok

DSCN1062

W  dniach 28 grudnia 2015 roku do 2 stycznia 2016 roku odbywała się w naszym Domu Noworoczna Oaza Modlitwy. Zjechały się rodziny z dziećmi, dorośli oraz młodzież. Poniżej krótka relacja dzień po dniu z tego czasu oraz link do zdjęć.

Zdjęcia znajdują się tutaj.

Dzień przyjazdu (28 grudnia):

Dziś zebraliśmy się w naszym Jawornickim Domu by przeżywać Noworoczną Oazę Modlitwy. Przyjechaliśmy z różnych stron i wierzymy, że rozpoczęcie tego czasu od wieczornej Eucharystii pozwoli nam na jak najlepsze przeżycie tego czasu.

Dzień I (29 grudnia):

Pierwszy pełny dzień rekolekcyjny już za nami. Dzisiaj pochylaliśmy się nad tematem misji ewangelizacyjnej Kościoła i naszego codziennego głoszenia Chrystusa. Adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, rozważaliśmy Słowo Boże i spotkaliśmy się w małych grupach. Był też czas na wspólną rozrywkę i film. W każdej chwili doświadczamy dobroci naszego Boga i wspólnoty.

Dzień II (30 grudnia):

​Dzisiaj mieliśmy okazję zdobywać szczyty – zarówno te duchowe (radzenie sobie z kryzysami w naszym życiu wiary) jak i te górskie. Na wytrwałych zdobywców na górze czekała biała niespodzianka – śnieg (pierwszy w tym sezonie – co prawda z ratraków, ale jednak). Wieczorem nasz wodzirej dał nam przedsmak jutrzejszej zabawy sylwestrowej. Dzień zakończyliśmy oddaniem naszych trudności Panu Jezusowi podczas wieczornej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Dzień III (31 grudnia):

​W kolejnym dniu w szczególny sposób zatrzymywaliśmy się na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas spotkań w małych grupach staraliśmy się nazwać w jaki sposób patrzy na nas Jezus. Po obiedzie ruszyliśmy do wspólnych przygotowań naszej zabawy sylwestrowej. Roztańczoną noc sylwestrową zaczęliśmy razem z wodzirejem Pawłem Jagodzińskim uroczystym polonezem. Nowy Rok przywitaliśmy w najlepszy możliwy sposób – adorując i uwielbiając Boga.

Dzień IV (1 stycznia):

Pierwszy dzień roku a ostatni Noworocznej Oazy Modlitwy spędziliśmy trwając na uwielbieniu naszego Boga i ciesząc się Jego obecnością w nas i we wspólnocie. Już jutro będzie trzeba nam opuścić Jawornik. Jednak doświadczenie żywego Jezusa, pozwala nam cieszyć się, ze będziemy mogli teraz w naszej codzienności zaświadczyć o niesamowitych dziełach, które się w nas dokonały w tym czasie przez spotykanie z Nim w Słowie i Eucharystii. Chwała Panu za ten czas!

Dzień wyjazdu (2 stycznia):
Dziś opuszczamy nasz Jawornicki Dom. Jeszcze raz za czas Noworocznej Oazy Modlitwy: Chwała Panu!!!