KODA zima 2016 – relacja

 

DSCN5916

Relacja dzień po dniu z rekolekcji KODA odbywających się w naszym domu. Zdjęcia z tego czasu można zobaczyć tutaj.


Dzień przyjazdu (12 lutego)

Dziś zjechaliśmy się do naszego domu formacyjnego by przeżywać rekolekcje KODA, zebrały się 22 osoby, które z radością chcą odkrywać Ruch Światło-Życie, doskonalić swój warsztat animatora, ale przede wszystkim wzrastać duchowo jako chrześcijanin.

Dzień I (13 lutego)

Pierwszy pełny dzień rekolekcji był bardzo aktywny. Już od rana słuchaliśmy ks. Waldemara opowiadającego nam życiorys Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Kolejnym ważnym punktem dnia była Szkoła Animatora Wspólnoty, podczas której dowiedzieliśmy się na co zwracać uwagę przy przygotowaniu spotkania w grupie. Szczyt dnia, czyli Eucharystię przeżywaliśmy wieczorem. Po niej przyszedł Czas dla Wspólny, podczas którego mieliśmy okazję lepiej się poznać.

Dzień II (14 lutego)
W niedzielny dzień już od rana na nogach przeżywaliśmy Jutrznię i Eucharystię. Dziś na spotkaniach w małych grupach pochylaliśmy się nad hipotezą czy Jezus Chrystus jest bohaterem czy wariatem. Zaraz po obiedzie wybraliśmy się na wycieczkę w góry na Soszów. Wyprawa integracyjna pomimo zimowej aury była dla nas czasem integracji i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Dzień III (15 lutego)
Dnia trzeciego naszych rekolekcji odkrywaliśmy różne postawy animatora względem małej grupy. Rozkładaliśmy także na czynniki pierwsze metodę „Światło-Życie”. Wieczorem mieliśmy okazję wysłuchać i ubogacić się świadectwem życia pana Marcina Jakimowicza, dziennikarza Gościa Niedzielnego.

Dzień IV (16 lutego)
Kolejny dzień, kolejne wyzwania. Dziś pochylaliśmy się nad Charyzmatem Ewangelii Wyzwolenia, a także Krucjatą Wyzwolenia Człowieka. Mieliśmy czas na podzielenie się świadectwem swojego bycia w Krucjacie. Czas Szkoły Animatora Wspólnoty był dziś czasem na naszą kreatywność i tworzenia pomysłów, które możemy zrealizować w parafiach, bądź rejonach. Kolejny owocny dzień za nami!

Dzień V (17 lutego)
Dzisiejszego dnia poznawaliśmy ideał nowego człowieka w kontekście symbolu Światło-Życie. Czas minął nam także na poznaniu typów osobowości ludzi, jakich możemy spotkać na drodze swojej posługi.  Wieczorem przeżyliśmy pierwszy Czas dla Wspólnoty przygotowany przez jedną z grup. Motywem przewodnim było Świadectwo.

Dzień VI (18 lutego)
Kolejny dzień upłynął nam szybko. Jesteśmy już na półmetku naszych rekolekcji. Dziś na ABC Ruchu rozpoczęliśmy zgłębianie tematu Ewangelizacji. Dowiedzieliśmy się także słów kilka o emocjach, które jako ludzie przeżywamy. Dziś zgłębialiśmy także Charyzmat Liturgii co podkreśliliśmy przez modlitwę całej Liturgii Godzin z dzisiejszego dnia. Wieczór upłynął radości na konkursie biblijnym.

Dzień VII (19 lutego)
Dzień ciszy i postu.

Dzień VIII (20 lutego)
Dziś dzień upłynął pod znakiem dzielenia się dniem ciszy, było to dla nas niezwykłe doświadczenie. Mieliśmy dziś także okazję do wysłuchania świadectwa pana Czesława Mauera znanego z prowadzenia hurtowni Emmanuel. Mieliśmy także okazję do zakupienia różnych rzeczy tej hurtowni. Wieczorem oglądaliśmy film „Siła modlitwy”, który pokazał jak wielką moc wytrwałej, szczerej modlitwy. Dzień zakończyliśmy modlitwą kanonami z Taize.

Dzień IX (21 lutego)
Niedzielny dzień minął pod znakiem odpoczynku i świętowania, ale ciągle w duchu rekolekcyjnym. Wysłuchaliśmy konferencji ks. bp Edwarda Dajczaka wygłoszonej podczas Kongregacji Odpowiedzialnych. Wieczorem przeżywaliśmy modlitwę do Ducha Świętego.

Dzień X (22 lutego)
Dzisiaj przeżywaliśmy Charyzmat Niepokalanej Matki Kościoła. Wysłuchaliśmy kolejnego ABC Ruchu dotyczącego Katechumenatu. Dzisiaj SAW poprowadziła dla nas Asia, która przyjechała by pobyć z nami i służyć nam swoją wiedzą i doświadczeniem. Wieczorem odbył się czas dla wspólnoty pod tematem: „Czym jest dla mnie Ruch Światło-Życie” poprowadzony przez grupę III. Dzień zwieńczyliśmy wspólną modlitwą różańcową.

Dzień XI (23 lutego)
Dziś dzień był dla nas bardzo aktywny. Wysłuchaliśmy ostatniego ABC Ruchu Światło-Życie, przeliśmy ostatnią Szkołę Animatora Wspólnoty oraz ostatnie spotkania w małych grupach. Popołudniu przyszedł czas na godzinę świadectwa, a wieczorem na wspólną Eucharystię oraz świętowanie. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą wstawienniczą o umocnienie w dalszej drodze, na którą jutro ruszymy.

Dzień wyjazdu (24 lutego)
Dzień rozpoczęliśmy jutrznią z Eucharystią. Po niej zjedliśmy śniadanie i przyszedł czas na wysprzątanie naszego wspólnego domu i powrót do swoich miejsc zamieszkania.