Aktualności

KODA wrzesień 2015

32 animatorów – 27 – mniej lub bardziej doświadczonych w posłudze, z różnych części naszego kraju (archidiecezji katowickiej i warszawskiej, diecezji bydgoskiej i przemyskiej) i 5cioro tylko do pomocy oraz 1 Ksiądz rozpoczęło 8 września Kurs Oazowy Dla Animatorów. Jak szybko się okazało KODA to nie tylko kurs, ale przede wszystkim REKOLEKCJE – czas na modlitwę osobistą i wspólnotową, czas na Eucharystię i Adorację.

Te dwa tygodnie września minęły nam na pogłębianiu wiedzy z zakresu pedagogiki i psychologii. Każdego dnia zagłębialiśmy się w jeden z 10 Wielkich Charyzmatów Ruchu Światło-Życie. Uczyliśmy się od siebie nawzajem, przekonując się, że nikt nie wie wszystkiego i że możemy nawzajem ubogacać się darami, które każdy z nas otrzymał. Budowaliśmy również relacje między sobą w trakcie spacerów po okolicy, wspólnych posiłków oraz przy ognisku. Jednak najbardziej mogliśmy się poznać i sobie nawzajem zaufać podczas spotkań w małych grupach.

Czas niestety nieubłaganie biegnie, 20 września zakończyliśmy rekolekcje KODA. Wróciliśmy do naszych domów, parafii, wspólnot, aby w praktyce wykorzystać całe zebrane doświadczenie i dzielić się charyzmatem, którego bogactwo poznaliśmy.

Maria Frąckowiak